All rights reserved copying any elements of the website without the consent of the owner is prohibited.

Więcj: http://goleniow.pl/images/do_pobrania/turystyka/szlaki-rowerowe-pl.pdf

Niewiadowo to malownicza miejscowość położona w otulinie lasów Puszczy Goleniowskiej.  

To idealny raj dla tych, którzy lubią ciszę, spokój ale i różne aktywności. Nasza stajnia znajduje się na trasie zielonego szlaku rowerowego.

 

 

 

Kolejną perełką, która bez wątpienia przyciąga uwagę okolicy jest jezioro Czerńsko, potocznie zwane też Jeziorem Niewiadowskim. Zbiornik zajmuje ok powierzchnię ok 5 ha oraz posiada infrastrukturę wypoczynkową, można tam rozpalić ognisko oraz rozbić namiot. Od stajni to zaledwie ok. 1 km.  Drogą utwardzoną to trasa ok, 2,5 km- idealnie na rower. Do jeziora nie dojedziemy samochodem, część drogi znajduje się w lesie, do którego nie wjedziemy.

Niewiadowo to istny raj dla wędkarzy! 200 m od stajni przepływa rzeka Gowienica, która ma swoje źródło w Nowogardzie. To jedna z najczystszych rzek w regionie. Można tu spotkać rzadkie gatunki ryb np. troć.

Poza wodą Niewiadowo może się pochwalić pięknym pomnikiem przyrody- przy rzece zachował się wiekowy dąb pamiętający czasy ludzi zamieszkujących te ziemie 150 lat temu.

Ponad to sama wieś, Niewiadowo, jest bardzo urokliwym miejscem. Większość budynków, to zabudowa z końca XIX wieku. Nasza stajnia, to również zabytkowe, murowane z czerwonej cegły, stodoły. We wsi zachował się jeden oryginalny dom z muru pruskiego- konstrukcja ryglowa uzupełniana wykopywaną na miejscu gliną.

Na przeciwko stajni znajduje się plac zabaw- z pewnością najmłodsi nie będą się nudzić :)

 

Najczęściej wybierane kierunki:

-jezioro Czerńsko (Niewiadowskie) 1km

-sklep Bodzęcin    3 km (rowerkiem przez las)

-sklep Łoźnica      6 km (samochodem)

-Goleniów             12 km

-Szczecin              40 km

-Międzyzdroje       55 km